podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Tonga - wiza, ambasady, przepisy
reklama

Tonga - wiza, ambasady, przepisy

Nukualofa     
tonga
Tonga - podróże na TongaTonga - mapa krajuTonga - spis artykułów i galeriiTonga - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeTonga - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaTonga - szczepienia, zdrowie, poradyTonga - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROTonga - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOTonga - przewodniki, mapy, atlasy
Wiza, przepisy wjazdowe
Obywatele polscy mogą uzyskać wizę turystyczną na granicy pod warunkiem posiadania paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy, biletów powrotnych lub na dalszą podróż oraz odpowiednich środków utrzymania na czas pobytu. Wizy wydawane są bezpłatnie, z ważnością do 31 dni. Bliższe informacje można uzyskać w sekcji wizowej MSZ Tonga: (e-mail: visatonga@yahoo.com).
Informacje dla kierowców
Obowiązuje ruch lewo­stron­ny. Drogi są nieoświetlone i złej jakości, dlatego zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza po zmroku. Mandaty za przekraczanie szybkości egzekwowane są na miejscu. Można wynająć samochód legitymując się wyłącznie lokalnym prawem jazdy, które jest wydawane po okazaniu międzynarodowego/polskiego prawa jazdy (wraz z jego anglojęzycznym tłumaczeniem) przez tamtejsze Min. Transportu oraz komendę główną policji w Nuku'alofie.
Podróżowanie po kraju
Podróżowanie od listopada do kwietnia może być utrudnione ze względu na występowanie w tym okresie tajfunów tropi­kalnych. Z uwagi na bardzo dużą nieregularność i ograniczenia liczby przelotów zaleca się korzystanie z linii lotniczych między wyspami tylko, gdy jest to naprawdę konieczne.
Bezpieczeństwo
Od grudnia 2006 r. panuje nie­sta­bilna sy­tuacja polityczna, występuje duże ryzyko społecznych nie­po­ko­jów, szczególnie w stolicy kraju – Nuku’alofa. Należy unikać przebywania w pobliżu większych zgromadzeń publicznych. Działania policji są mało skuteczne.
Przydatne informacje
• Kraj leży w tropikalno-monsunowej strefie klimatycznej, na obszarze geograficznym o podwyższonym ryzyku występo­wania trzęsień ziemi i tsunami.
• Dodatkowe informacje uzyskać można na stronach inter­neto­wych: www.tongaonline.com, www.vacations.tvb.gov.to
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Polskie placówki dyplomatyczne
Brak polskiej placówki i stosunków dyplomatycznych. Najbliższa Ambasada RP znajduje się w Canberze (Australia).